למה כדאי ללכת יחפים בחוף הים

ניתן למנות בקלות את החסרונות שיש בהליכה ללא נעליים בחוף הים: ניתן להיתקל בחפצים חדים, בגללי חיות, בדגים מתים ועוד. יחד עם זאת, כדאי למנות גם את היתרונות הרבים (רק אם קצת נזהרים):

חיזוק שרירים: חול מספק עמידות, ולכן הליכה על החול דורשת יותר אנרגיה תוך חיזוק שרירי הרגליים והגב. עם זאת, צריך לעשות זאת בהדרגה כדי לא לפתח כאב חד בקדמת השוק. רצוי להתחיל את ההליכות במרחקים קצרים ובכל פעם להגדיל מעט את המרחק ובכך להסתגל בהדרגה לפעילות.

שריפת קלוריות: הליכה בחול עם או בלי נעליים צורכת יותר אנרגיה מאשר הליכה על משטחים שטוחים. מחקרים מלמדים על עלייה של 50% בשריפת קלוריות בהליכה החול לעומת הליכה באותו מרחק ובאותו זמן על המדרכה.

עיסויו וקילוף: מלבד הרגשה נפלאה, הליכה מהירה על החול מעסה בעדינות את כפות הרגליים. פעולה זו לא רק מזרזת את מחזור הדם אלא מסירה בעדינות תאים מתים בעור ובכך מחדשת אותו. המים המלוחים מהים מרככים את העור.

הפחתת דלקות: הליכה ברגליים יחפות, במגע ישיר עם הקרקע (הנושאת מטען חשמלי שלילי) מאפשרת לגוף  (הנושא מטען חשמלי חיובי של רדיקלים חופשיים), להפטר מהמטען של הרדיקלים החופשיים, אותם רדיקלים חופשיים העלולים לגרום לדלקות בגוף.

שיפור הפרופריוספציה: מדובר בתחושה עצמית של הגוף ביחס לאיברי גוף אחרים וביחס למרחב. הליכה ישירה על החול משפרת את היכולת לחוש גירויים ובכך גורמת לנו להיות מודעים יותר לגוף (פנימה)ולסביבה (החוצה).

לבסוף - רוגע: הליכה על החול ובעיקר כשאנחנו שומעים את רחשי הגלים פשוט מרגיעה.

img